Grasz w Pokemon Go? Zmieniaj swoje otoczenie z Alertownikiem!

 22.08.2016r.

 

Około 1,5 mln Polaków i Polek codziennie uruchamia aplikację Pokemon Go. Przemierzamy z nią nasze miasta w poszukiwaniu kolejnych pokemonów. Jednocześnie podczas wędrówek mamy możliwość lepiej przyjrzeć się naszemu otoczeniu. I wtedy właśnie zauważamy dziury na ulicach, dzikie wysypiska śmieci, zdewastowane przystanki czy niedziałające latarnie. Widzimy problemy i zastanawiamy się co z tym zrobić. Poznańscy twórcy start-upu Alertownik.pl przekonują, że dzięki kilku kliknięciom możemy znacząco poprawić bezpieczeństwo i jakość życia w naszej okolicy.

 

Nowoczesne technologie dostarczają rozrywki, ale mogą także pomóc nam zmieniać najbliższe otoczenie i poprawiać komfort naszego życia. Kto z nas nie chciałby żyć w czystej i bezpiecznej okolicy, bez dzikich wysypisk, dziurawych dróg czy uszkodzonych przystanków?

 

Dotychczas zgłoszenie problemu oznaczało niemały kłopot. Musieliśmy odpowiedzieć sobie na pytania: do kogo muszę zgłosić uszkodzony chodnik? Na jaki numer czy adres e-mail? Czy ktoś się w ogóle zainteresuje moim zgłoszeniem i skąd będę o tym wiedział?

 

Gracze Pokemon Go oraz każdy inny użytkownik smartfonu z dostępem do Internetu poświęcając kilka chwil może w łatwy i szybki sposób zgłosić wszelki napotkany na swojej drodze problem poprzez system Alertownik. Poznańska aplikacja umożliwia wysyłanie zgłoszeń z załączonymi zdjęciami i wskazaniem lokalizacji na mapie okolicy. Daje również możliwość popierania zgłoszeń oznaczonych na mapie przez innych użytkowników, co dla jednostek lokalnych samorządów jest informacją, którymi problemami powinni zająć się w pierwszej kolejności. Aplikacja ma zakodowaną bazę urzędów wszystkich miast, gmin i powiatów w Polsce, dzięki czemu nie musimy szukać danych teleadresowych, aby wysłać zgłoszenie problemu czy inicjatywę do właściwej jednostki.

 

Użytkownicy Alertownika już w kilkudziesięciu miastach i gminach w Polsce mogą śledzić status realizacji zgłoszeń oraz odbierać powiadomienia o zagrożeniach, wydarzeniach czy awariach w okolicy. Aplikacja umożliwia stały kontakt urzędu z mieszkańcami i mieszkańców z wybranym urzędem. Jest dostępna na urządzenia z systemami Android, iOS, a ponadto każdy użytkownik może uruchomić ją w przeglądarce internetowej na stronie www.alertownik.pl

 

 

Podczas wielokilometrowych marszów w poszukiwaniu pokemonów lub podczas zwykłych spacerów zgłaszajmy w Alertowniku napotykane problemy! Przekonajmy się jak wiele możemy zyskać przy tak niewielkim wysiłku! 

 

 

Fundacja Veracity

« wstecz