Alertownik podczas zjazdu polskich miast w Dąbrowie Górniczej

Wydarzenia, fundacja Veracity

 

3 i 4 marca br. w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia odbyło się Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Przedstawiciele projektu Alertownik, wspólnie z reprezentantami miast Kalisz i Oleśnica odpowiadali na pytania włodarzy miast, przewodniczacych rad miejskich oraz wielu znamienitych gości, które dotyczyły skutecznej i dwustronnej komunikacji na linii miasto-mieszkańcy przy wykorzystaniu projektu Alertownik.pl.

 

Na zdjęciu przedstawiciele miasta Kalisza wraz z koordynatorem Biura ds. Promocji i Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Kalisza - Panem Marcinem Andrzejewskim (druga os. od prawej strony)

 

Na spotkanie do Dąbrowy Górniczej przyjechało ponad 350 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM z miast członkowskich Związku - delegatów z miast do Zgromadzenia Ogólnego i obserwatorów. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Parlamentu i rządu. List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał minister w Kancelarii Prezydenta RP  Andrzej Dera.

 

Na zdjęciu Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński (W tle SMART TV z uruchomioną aplikacją Alertownik w Kaliszu)

 

Imprezą towarzyszącą podczas pierwszego dnia zjazdu miast była „Kawiarenka Obywatelska” zorganizowana przez Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej UM Dąbrowy Górniczej oraz Związek Miast Polskich. Nasza fundacja działająca na rzecz aktywizacji obywatelskiej i poprawy jakości oraz skuteczności komunikacji władzy z mieszkańcami odpowiadała na pytania gości przy kawie. Można było zapoznać się z dobrymi praktykami współpracy z samorządami, a także z szeregiem publikacji i narzędzi dotyczących partycypacji społecznej.

 

Na zdjęciu rzecznik prasowy miasta Oleśnica – Pan Michał Skrzypek. 

 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezydentem miasta Kalisza, który ukazał się w marcowym wydaniu miesięcznika WSPÓLNOTA.

 

 Fundacja Veracity

 

« wstecz